czwartek, 27 marca 2014

Własne cztery kąty

Marzeniem wielu, głównie młodych osób jest posiadanie własnego mieszkania. Jego powierzchnia nie stanowi podstawowego kryterium przy wyborze oferty. Pod uwagę bierze się przede wszystkim takie czynniki jak: cena, lokalizacja, termin możliwego wprowadzenia.
Rynek nieruchomości rozwija się w zastraszającym tempie, a agencje pośredniczące w obrocie nieruchomościami wyrastają jak grzyby po deszczu. Prowizje pośredników wynoszą od 1,5%-5% od wartości transakcji, więc często są to sumy bardzo wysokie. Jak rozpoznać uczciwą i profesjonalną agencję? Jak kupić nieruchomość, aby ustrzec się przed nieopłacalnym wydaniem pieniędzy?

Jak wynika z badań rynku, najwięcej fikcyjnych agencji pojawia się w czasie wakacyjnym i zaraz po nim – we wrześniu i październiku. Podstawione biura pobierają zaliczki za swoje usługi, a później wynajmują mieszkania niezgodne z opisem lub zwyczajnie znikają, zostawiając klientów bez lokum i bez pieniędzy. Zdarza się również, że firma pobiera zaliczkę, a dopiero później wyszukuje mieszkania dla potencjalnych najemców, korzystając z ofert innych agencji i windując ceny. Brak bazy mieszkań na stronie internetowej powinien być sygnałem ostrzegawczym.
Warto upewnić się, że biuro nieruchomości z którym współpracujemy jest wiarygodne i pomaga klientom kupywać domy w bezpieczny sposób.

10 rzeczy, które zrobi dla Ciebie pośrednik kredytowy:
  1. Zbada Twoje potrzeby, zdolność kredytową, możliwości finansowe i plany na przyszłość.
  2. Zaprezentuje oferty kilkunastu różnych banków i wskaże najkorzystniejszą dla Ciebie.
  3. Wyjaśni wszelkie zawiłości formalno-prawne, ujawni pułapki np. tkwiące w promocjach.
  4. Wynegocjuje jeszcze korzystniejsze warunki niż te, które są oferowane bezpośrednio w bankach.
  5. Pomoże w załatwieniu wszelkich formalności.
  6. Pokaże jak wykazać uzyskiwany dochód w sposób najbardziej dla Ciebie korzystny.
  7. Kompleksowo przeprowadzi Cię przez proces wzięcia kredytu – od przedstawienia i wyboru oferty przez podpisanie umowy i uruchomienie kredytu.
  8. Odpowie na pytania, dotyczące bieżącej spłaty rat i zmian w umowie.
  9. Podpowie jak zmniejszyć ponoszone koszty z tytułu zobowiązania.
  10. Wskaże inne, korzystne dla Ciebie rozwiązania finansowe, które oferuje jego firma.